Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
 1. Arabamı satmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

İnternet sayfamız üzerinden arabana ait bilgileri girerek Oto2sat ‘tan ön fiyat teklifi alabilirsin. • Ön fiyat teklifimizle ilgileniyorsan, ücretsiz ekspertiz randevusu oluşturabilirsin. Ekspertiz merkezimizde uzman eksperlerimiz tarafından gerçekleştirilen ve yaklaşık 30 dakika süren ekspertiz sonrasında sizlere son fiyat teklifimizi sunuyor olacağız. Eğer son fiyat teklifimizi kabul ederseniz satış işlemlerine başlayabilir ve noter işlemleri ile birlikte ödemeni güvenli ve hızlı bir şekilde banka hesabına havale ya da nakit ödeme yapabiliriz. Tüm bu süreçler; ekspertiz, satın alma ve ödeme yaklaşık olarak sadece birkaç saat sürmektedir ve tüm işlemleri alanında uzman ve deneyimli satış uzmanlarımız gerçekleştirmektedir. Oto2sat ile tüm işlemler hızlı, güvenli ve resmidir.

 1. Hangi araçları alıyorsunuz?

Modifiye edilmiş, çalıntı kaydı olan, ağır kaza hasar kaydı bulunan, satın almamıza engel olan borç, rehin veya haciz bulunan araçları satın almıyoruz. Ayrıca tavanı değişmiş, ticari olarak kullanılmış, araç model yılı 2009’dan eski olan araçlara da fiyat teklifi sunamıyoruz.

Yine aracın son devir tarihi 3 aydan önce olan, muayene geçerlilik süresi 1 aydan az olan, marka distribütörleri haricinde ithal edilmiş, hava yastığı, şasi ve emniyet kemerinde işlem yapılmış, sel, su, hasar kaydı bulunan araçları satın almamaktayız. Bunların dışında kalan tüm araçlar için teklif sunabiliriz.

 1. Aracımın ön fiyatını neye göre belirliyorsunuz?

Aracınız için vermiş olduğumuz ön fiyat teklifi sizlerin bizlere ilettiğiniz marka, model ve diğer özellikler ile aynı araçların ortalama fiyatlarını analiz ederek veriyoruz. Ancak aracın genel durumu, kullanım detayları, bakım ve onarım geçmişi, kaza durumu, değer kaybı durumu gibi birçok etkende fiyat belirlememizde önemli kriterler arasındadır. Oto2sat olarak aracınıza en yüksek fiyat teklifini sunmak için sürekli en güncel ikinci el araç piyasasını takip ediyor ve analiz ediyoruz.

 1. Ön fiyat teklifi kaç gün geçerlidir?

Aracınız için yapılmış fiyat teklifi 3 gün geçerliliğe sahiptir. Bu süreç içinde işleminizi gerçekleştirmenizi öneririz. Sürecin aşılması durumunda teklif rakamlarımızda değişiklik olabilir.

 1. Aracı kime satıyorum? Ödememi kim yapacak?

Aracınızı otomotiv sektöründe yarım asıra dayanan geçmişi olan, ikinci el araç satış (Oto2max), araç kiralama (easyGO Car Rental) ve araç servis (Eurorepar Kavacık) alanında hizmet sunan, otomotiv sektörünün öncü kuruluşu ÜVEZ Otomotiv Grup bünyesinde bulunan Oto2sat alacak ve aracınızın ödemesini Noter işlemleri sırasında yine Oto2sat yapacaktır.

 1. Aracımı benim yerime bir arkadaşım size getirip satışını yapabilir mi?

Eğer aracı bizlere getirecek kişiye araç satışına dair vekâlet vermişseniz göndereceğiniz kişi ile satış işlemleri yapılabilir. Bunun dışında araç ruhsat sahibi dışında kimseden araç alımı ve satışı yapmıyoruz. Unutmayınız; randevu sonunda araç satış işlemi yalnızca ruhsat sahibi ile ya da vekâlet verdiği kişi ile yapılabilir. Araç sahibi siz değilseniz geçerli vekâlet belgelerinizin olması mecburidir.

 1. Ekspertiz randevusu almadan aracımı getirebilir miyim?

Evet, ekspertiz randevusu almadan da ofisimize gelebilirsiniz ancak ofisimizde ki ve satış uzmanlarımızda ki yoğunluğa göre bir süre beklemeniz gerekebilir. Bu sebepten ötürü randevu almanız, işlemlerin daha hızlı ve sorunsuz yürütülmesi adına sizlere büyük avantaj ve kolaylık sağlayacaktır.

 1. Ekspertiz sırasında aracımızda hangi işlemler yapılıyor?

Aracınızın ekspertizde detaylı incelemesi yapılmaktadır. Bu işlemler araç kaportasının değişen ve boyanan parçaları olup olmadığının kontrolü, araçta değer kaybı oluşturabilecek araç içindeki ve dışındaki hataların tespiti, aracın varsa motor ve mekanik problemleri ile Tramer kaydı ve son muayene km bilgileri sorgulanarak rapor oluşturulur.

 1. Satış işlemleri ne kadar sürer?

Aracınızın ekspertiz ve Noter dahil yaklaşık satış işlemleri 2-3 saat sürmektedir. Bu süreci minimum seviyeye indirmek adına satış uzmanlarımızı olabildiğince hızla sizlere hizmet sunmaktadır.

 1. Ödeme süreci nasıl işliyor?

Oto2sat ‘ın size sunduğu son fiyat teklifini kabul ederseniz hemen arabanın satış işlemine başlanır. Noter işlemlerini hızlıca tamamlanması için gerekli evrakların hazır olması gerekmektedir. Bunlar; kimlik, arabanın ruhsatı, yedek anahtarlar ve ödemenin yatırılacağı banka hesabı bilgileridir. Eğer şayet siz arabanın sahibi değilseniz, o vakit satış işleminin yapılabilmesi için araç sahibinden adınıza verilmiş bir vekâletname olması gerekmektedir. Noter işlemlerinden hemen sonra aracın bedeli olan tutar ödemesi güvenli bir şekilde banka hesabınıza anında yatırılacaktır.

 1. Ödeme ne zaman yapılıyor?

Aracın satış bedeli olan tutarın ödemesi noter işlemleri ile eş zamanlı olarak “güvenli ödeme sistemiyle” banka hesabınıza Oto2sat tarafından yatırılmaktadır.

 1. Ödemeyi bir başkasının banka hesabına yaptırabilir miyim?

Hayır. Banka ödemeleri bizzat araç sahibinin hesabın yapılmaktadır.

 1. Aracımın bedelini nakit alabilir miyim?

Evet. Oto2sat ‘a sattığınız aracın satış bedelini nakit olarak da alabilirsiniz.

 1. Satış bedeli üzerinden komisyon ödemesi alıyor musunuz?

Hayır. Size sunduğumuz son fiyat teklifinde ki tutarın tamamını eksiksiz alıyorsunuz.

 1. Noter masraflarını kim karşılıyor?

Araç satışına dair Noter masraflarını aracı alan taraf karşılamaktadır.

 1. Araç satış sürecini kim yürütüyor?

Tüm süreci alanında uzman ve deneyimli satış personelimiz yürütmekte olup araç satan ve satın alan taraflar sürecin birer parçası oluyor.

 1. Banka kredisi olan aracımı size satabilir miyim?

Evet banka kredili araçları da satın alabiliyoruz. Aracınızın kalan kredi tutarı bankanıza yatırılıp kredini kapatılmakta ve bankanın rehini kaldırmasının ardından Noter satış işlemleri gerçekleştirilmektedir. Varsa aracın değerinden kalan tutar sizlere elden nakit veya banka yolu ile ödenmektedir.

 1. Oto2sat olarak merkez ofisiniz nerede?

Merkez ofisimiz İstanbul Avrupa Yakası Bahçelievler ilçesinde Yenibosna ‘dadır. Açık adresimiz; Yenibosna Merkez Mahallesi Çınar Caddesi no:31 D:C31 /D, 34197 Bahçelievler/İstanbul

 1. Aracımı size satıp sizden başka bir araç satın alabilir miyim?

Oto2sat ile satış işlemlerini tamamladıktan sonra dilerseniz Oto2max firmamızda satışta olan ikinci el araçları inceleyebilir ve satın alam işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu iki kurum aracılığı ile aracınız uygun görülürse takas işlemine de sokabilirsiniz.

 1. Aracımı satmaktan vazgeçersem size bir ödeme yapmam gerekiyor mu?

Hayır. Araç satış süreci içinde satmaktan vazgeçmeniz durumunda bizlere her hangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Top